Christmas Trading: Czy Bitcoin jest przygotowany na zmienność?

Kontrakty futures na Bitcoin’y o wartości około 2,3 miliarda dolarów wygasają w dzień Bożego Narodzenia, co oznacza, że tydzień ten jest potencjalnie niestabilny dla kryptokursztynu.

Serwis danych krypto walutowych Skew zamieścił na początku tego tygodnia na Twitterze raport, że w święta wygasną 102.200 Bitcoinów, co oznacza, że jest to największy rok wygaśnięcia kontraktów terminowych o znacznej części.

Posiadacze mają możliwość kupna lub sprzedaży po określonej cenie, znanej jako price strike, a piątkowe wygaśnięcie ma klastry około 15 000 USD i 20 000 USD związane z ich ceną wykonania, zgodnie z danymi zebranymi przez Skew.

Dlaczego to może być niestabilne dla Bitcoina

Posiadacze mogą dostosowywać swoje umowy – z możliwością czerpania zysków przez handlowców sprzedających. Jeśli dojdzie do masowej wyprzedaży, łódź będzie kołysała się i może przez jakiś czas pozostać skalista. Zmienność wokół terminów wygaśnięcia kontraktów na opcje Bitcoin jest zazwyczaj zauważalna. Jest to szczególnie prawdziwe w tym przypadku, biorąc pod uwagę wielkość klastrów.

Jeśli wydarzenie to spowoduje falowanie cen Bitcoinów – prawdopodobnie prowadzące do fal cenowych na rynku – będzie to widoczne w ciągu najbliższych dwóch dni, aż do dnia Bożego Narodzenia.

Instytucje i zakłady Bitcoin

Handel instrumentami pochodnymi na rynku krypto walutowym gwałtownie wzrósł w tym roku w związku z większą liczbą sprzedawców detalicznych i większym zainteresowaniem inwestorów instytucjonalnych rynkiem krypto walutowym. Deribit, platforma handlu derywatami krypto walutowymi, oferowała kontrakty terminowe na Bitcoin z ceną 100.000 dolarów, która wygasa we wrześniu przyszłego roku.

Jeśli inwestorzy są byczy i uważają, że Bitcoin trafi tę liczbę w ciągu najbliższych dziesięciu miesięcy, mogą postawić na wynik na rynku kontraktów terminowych. Jeśli uderzy to w ogromne zainteresowanie inwestorów, będziemy rozważać możliwość zmienności wokół wydarzenia kończącego się we wrześniu przyszłego roku.

Cena Bitcoinów i obecny rajd

W obecnym kształcie Bitcoin i rynek kryptokurwalutowy znajdują się w samym środku biegu byków, który jest napędzany przez kilka kluczowych czynników. Istotne jest to, że w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy nastąpił znaczny wzrost buy-in inwestorów instytucjonalnych. Oprócz tego, Bitcoin zmniejszył się o połowę w maju, co doprowadziłoby do zmiany podaży i popytu, a w konsekwencji do przewidywanego skoku cen, który wydaje się urzeczywistniać. Nawet przy możliwej zmienności ustalonej na 25 grudnia wraz z wygaśnięciem kontraktów terminowych, możliwe jest, że cena Bitcoina pozostanie wspierana przez instytucje, a obecny poziom wsparcia utrzyma się.

 

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.